Safexpert 9.1 - Oprogramowanie do CE teraz zgodne również z nowym rozporządzeniem maszynowym UE 2023/1230


24 kwietnia 2024
autor: Mariusz Łukaszyński

Najnowsza wersja Safexpert 9.1 wspiera producentów maszyn i urządzeń w procesie oceny zgodności z nowym rozporządzeniem maszynowym UE. Dzięki temu klienci, którzy realizują długoterminowe projekty, mogą teraz poprowadzić je, stosując się do przepisów nowego rozporządzenia.

Więcej informacji o nowościach w Safexpert 9.1 znajdziesz na stronie z historią wersji: https://www.ibf-solutions.com/en/release-notes

Oto kilka kluczowych nowości:
  • Nowy CE-przewodnik zgodny z rozporządzeniem maszynowym (UE) 2023/1230, który krok po kroku przeprowadzi użytkownika przez niezbędne etapy aż do deklaracji zgodności.
  • Optymalizacja i aktualizacja istniejących CE-przewodników wg dyrektywy maszynowej i niskonapięciowej.
  • Nowość – listy wymagań: Safexpert pomaga pamiętać o wszystkich wymogach nowego rozporządzenia maszynowego. Dzięki temu możesz łatwo przyporządkować wymagania do opisanych w ocenie ryzyka środków ochronnych. Wszystko to wykonasz używając funkcji przeciągnij i upuść.

Szczegóły dotyczące tych i innych nowości, a także wsparcie przy adaptacji do nowego rozporządzenia maszynowego w Safexpert 9.1, zostały szczegółowo omówione w poniższym artykule (w j. angielskim):
https://www.ibf-solutions.com/en/seminars-and-news/news/new-machinery-regulation-support-through-software

« wstecz